Publiczna Szkoła Podstawowa z Klasami Gmnazjalnymi w Łękach Dolnych Łęki Dolne 122a 39-221 Łęki Górne

26 stycznia 2018 23:52 | Aktualności

Akcja "Bezpieczne ferie"

We czwartek, 25 stycznia uczniowie naszej szkoły spotkali się z Panem Policjantem Januszem Świerczkiem, który przypomniał o zasadach bezpiecznego zachowania się w czasie ferii zimowych.

W czasie spotkania obejrzeliśmy prezentację multimedialną przygotowaną przez Panią Annę Kozioł, z której mogliśmy się dowiedzieć jeszcze więcej o regułach bezpiecznego wypoczynku.

Dodatkowo wychowawcy na spotkaniach klasowych też przypominali nam i przypominali, że:

• Rzucając się śniegiem nie łączymy miękkiego śniegu z kawałkami lodu czy kamieni oraz nie celujemy w twarz drugiej osoby.
  • Nie zjeżdżamy na sankach w pobliżu drogi oraz zbiorników wodnych.
  • W czasie zjeżdżania zachowujemy bezpieczną odległość między sankami.
  • Nie doczepiamy sanek do samochodu.
  • Na łyżwach jeździmy tylko w wyznaczonych miejscach, nie ślizgajmy się po lodzie na rzece lub stawie.
  • Nie przebiegamy przez ulicę, nie przechodzimy w miejscach niedozwolonych.
  • Starajmy się być widoczni na drodze.
  • Nie strącamy zwisających z dachów sopli.
  • Pamiętamy o zdrowym odżywianiu.
  • Ubieramy się odpowiednio do temperatury panującej na dworze.
  • W wolnym czasie przebywamy na świeżym powietrzu, dbajmy o aktywność fizyczną.
  • Nie zapominamy o podstawowych zasadach higieny.
  • Unikamy kontaktu z osobami chorymi.
  • W przypadku wystąpienia objawów choroby zgłoszamy się do lekarza!

Wszystkim uczniom naszej szkoły życzymy przede wszystkim bezpiecznych, radosnych, fantastycznych, pełnych wrażeń ferii!

Spotkanie z policjantem