V Spartakiada Przedszkolna w Łękach Dolnych

Dnia 13 stycznia 2020 r. w Publicznej Szkole Podstawowej w Łękach Dolnych odbyła się kolejna V Spartakiada Przedszkolna.

Już od rana do szkoły zjeżdżali Rodzice z dziećmi gotowymi do zawodów sportowych.  Tym razem do wspólnej zabawy zgłosiło się 6 drużyn - Publiczne Przedszkole w Pilźnie, Oddział Przedszkolny w Słotowej, Niepubliczne Przedszkole  „Tęczowa Kraina” w Pustyni, Ochronka Zgromadzenia Sióstr Służebniczek Niepubliczne Przedszkole  w Pilźnie, Oddział Przedszkolny w Zwierniku oraz przedszkolaki z Łęk Dolnych.

Impreza rozpoczęła się od prezentacji drużyn, transparentu z nazwą oraz okrzyku „bojowego”. W sportowych zmaganiach brały udział 10-osobowe drużyny zawodników z wymienionych  przedszkoli. Dla najmłodszych sportowców przygotowano wiele ciekawych, wymagających zwinności, szybkości i zaangażowania konkurencji. Młodzi zawodnicy wykazali się wielkim hartem ducha i we wszystkich konkurencjach nie zwalniali tempa ani na chwilę. Podczas spartakiady wszystkie przedszkolaki zmierzyły się z rówieśnikami w różnych konkurencjach: slalomie, skokach na gumowej piłce, pokonaniu tunelu, rzutach woreczkami, skokach przez duże klocki, przeciąganiu liny i wielu, wielu innych.

Nad przebiegiem zawodów  czuwali wybrani  spośród rodziców i nauczycieli sędziowie, skrupulatnie notując czas w poszczególnych konkurencjach i licząc punkty. W przerwie zawodów grupa Stokrotek zaprezentowała taniec z pomponami, który miał zdopingować zawodników do sportowej rywalizacji.

Po zakończeniu sportowych zmagań, w których nie było przegranych, gdyż wszystkie dzieci biorące udział są zwycięzcami, czekały pyszne smakołyki.  Wszyscy zawodnicy walczyli o Puchar Dyrektora. Po krótkiej przerwie nastąpiło oficjalne zakończenie Spartakiady Przedszkolaków - wszystkie dzieci otrzymały pamiątkowe medale, dyplomy oraz dużego misia i słodycze, które wręczyła Burmistrz Miasta Pilzna pani Ewa Gołębiowska oraz Dyrektor Szkoły pan Antoni Tarza.

W tym roku zwycięską drużyną okazały się przedszkolaki ze Zwiernika- „Dzielne Smerfy”. Serdecznie gratulujemy im  I miejsca i zdobycia pucharu.

Celem spartakiady było propagowanie wśród dzieci aktywności ruchowej dla zachowania zdrowia fizycznego i psychicznego oraz nauka reguł zdrowego współzawodnictwa.

V Spartakiada Przedszkolna w Łękach Dolnych