Dzień Pluszowego Misia w przedszkolu

25 listopada obchodzimy Dzień Pluszowego Misia. To maskotka ulubiona przez wszystkich, zarówno dorosłych jak i dzieci.

Z samego rana samodzielnie przygotowaliśmy dla siebie misiową opaskę na głowę, bo takie sympatyczne z nas misie i chcieliśmy w ten sposób zaznaczyć - kto tu jest dzisiaj najważniejszy! Każdy przedszkolak przyniósł do sali swojego ulubionego misia, wspólnie przygotowaliśmy dla nich kącik oraz tablicę tematyczną. Na zajęciach poznaliśmy historię tego sympatycznego pluszaka. Poznaliśmy także znane  sylwetki misiów takie jak: Miś i Margolcia, miś Puchatek, miś Uszatek, Troskliwe misie, misie Ratownisie...i wiele innych. Nauczyliśmy się wierszyka pt. "Naprawiamy misia", zatańczyliśmy przy znanych dzieciom piosenkach misiowych.

Lubimy malować farbam,i więc wykonaliśmy portret ulubionego misia. Każdy starszak miał możliwość wykazać się wiedzą na temat misiowych zwyczajów, smakołyków oraz znanych przygód tego miłego Pluszaka. Były też zawody, kto pierwszy przyniesie misia do drużyny. Oczywiście wszyscy byli zwycięzcami i otrzymali medale i dyplomy "Przyjaciela Pluszowego Misia".

Maluszki także obchodzily "Dzień Pluszowego Misia". Chętnie wysłuchały opowiadania o życiu niedźwiedzi, śpiących o tej porze roku. Z uwagą słuchały czytanej przez nauczyciela bajeczki pt. "Masza i Niedźwiedź". Starały się nie obudzić misia bawiąc się i śpiewając przy piosence "Stary Niedźwiedź mocno śpi". Maluszki wykazały się również plastycznie- z plasteliny ulepiły korolowe misie. W maskach i przyklejonych medalach z misiami oglądały wystawkę swoich prac.

Lubimy takie dni w przedszkolu, bo wtedy nie ma czasu na nudę!!!