Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek w naszym przedszkolu

"…Bajki i baśnie wywierają magiczny wpływ nie tylko na wyobraźnię młodego człowieka, jego ciekawość poznawczą, ale również na wrażliwość emocjonalną, kształtują prawidłowe postawy, uczą wartości moralnych i estetycznych, budują poczucie własnej wartości. Jednym słowem – wzbogacają osobowość i charakter….”

W dniu 5 listopada w naszym przedszkolu obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek. Był to czas, aby przypomnieć sobie naszych ulubionych bohaterów bajkowych, którzy uczą i pomagają poznać świat, a także bawią nas swoimi przygodami. Tego dnia do przedszkola zawitały Wróżki, Królewny, Czerwony Kapturek, Pszczółka Maja, kotki i bajkowe misie, a także groźnie wyglądające Czarownice z dużymi miotłami. Przybyli też Spidermeni, bałwanek Olaf, strażak gotowy do akcji oraz wiele wspaniałych postaci. Na przedszkolaków w tym dniu czekało wiele atrakcji- wspólne słuchanie  piosenek z bajek, odgadywanie z jakiej bajki pochodzi dany przedmiot lub cytat-wszyscy starali się dokończyć opowiadanie wybranej bajki. Odgadywanie tytułu bajek, rozpoznawanie postaci bajkowych na podstawie charakterystycznych rekwizytów nie stanowiło dla przedszkolaków żadnego problemu.  Dzieci bawiły się doskonale przy ulubionych melodiach. Zaplanowaliśmy także zbudowanie bajkowego zamku z dużych klocków – oj dużo było pomysłów, ale ostatecznie powstał bajkowy zamek. Słuchanie fragmentów bajek i oglądanie zgromadzonego księgozbioru to już tradycja – przecież w bajkach tyle się dzieje- kto z nas nie zna Czerwonego Kapturka, trzech Świnek czy Jasia i Małgosi.

Dzisiejszy dzień był pełen wrażeń, radości i uśmiechu i długo pozostaniemy w świecie bajek i baśni.

Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek