Dzień Kundelka

25 października obchodziliśmy w naszym przedszkolu  Dzień Kundelka. W tym dniu dzieci założyły na głowy opaski z wizerunkiem piesków. Przygotowaliśmy tablice tematyczne z różnymi ilustracjami dotyczącymi ras psów, ich wyglądem oraz sposobem zachowania. Przedszkolaki dowiedziały się jak należy zachowywać się przy pieskach, co najchętniej jedzą i co jest im niezbędne do życia. Rozmawialiśmy o kłopotach niektórych piesków, które nie mają kochających właścicieli, nie mają budy i brakuje im pożywienia.

Nasze dzieci wykazały się olbrzymią empatią w stosunku do zwierząt. Pies to żywa istota, która ma uczucia. Pies to obowiązek, gdyż ma on swoje potrzeby, którym trzeba sprostać. Następnie  wykonaliśmy prace plastyczne oczywiście o pieskach.  Obejrzeliśmy także film ze schroniska dla psów. W trakcie filmu słychać było westchnienia dzieci, gdy pieski prosiły o spacer i dom swoimi smutnymi oczami.

Takie zajęcia to nie tylko zapoznawanie dzieci z nowymi tematami ale co najważniejsze wyrabianie odpowiedniego stosunku do ”braci naszych mniejszych”.

Oby to zaowocowały w sercach naszych Milusińskich !! Każdy pies - kundelek czy rasowiec - zasługuje na uwagę i miłość!

Dzień Kundelka