Wycieczka do Centrum Edukacji Ekologicznej w Stobiernej

W dniu 11 czerwca2018 r. zorganizowana została wycieczka do Centrum Edukacji Ekologicznej w Stobiernej. Z przedszkola wyjechały wszystkie przedszkolaki ciekawe czekających ich wrażeń. Na miejscu był już pan Andrzej Trzeciak, który pokazał dzieciom kolekcję owadów i roślin w gablotach. Zainteresowały one nie tylko dzieci ale i rodziców, którzy także wybrali się z nami.

Później zwiedziliśmy duży Park Owadów i Pajęczaków. Trochę ze zdziwieniem dzieci przyglądały się ogromnym owadom i pająkom, ale już po chwili gotowe były głaskać je i sprawdzać z czego są zrobione. Odpoczęliśmy na ławeczkach i dalej zwiedzaliśmy przygotowane atrakcje- zegar słoneczny, przekrój kopca kreta i mrowiska, oglądaliśmy i czytaliśmy przygotowane tablice informacyjne o przyrodzie naszego regionu. Zmęczeni wracaliśmy do przedszkola, ale bogatsi o nowe doświadczenia i wiedzę. Mimo, że po drodze złapał nas ulewny deszcz to nasze Łęki Dolne czekały na nas skąpane w słońcu.

Panu Andrzejowi Trzeciakowi dziękujemy za poświęcony czas i wspaniałe wprowadzenie naszych przedszkolaków w świat przyrody.

Wycieczka do Centrum Edukacji Ekologicznej w Stobiernej