Mali strażacy w RDN Małopolska

Z okazji Dnia Dziecka zostaliśmy zaproszeni do Radia RDN Małopolska .W tym dniu 29 maja 2018 r. również setki młodych słuchaczy odwiedziły to radio. Była okazja do zwiedzenia studia emisyjnego, rozmowy z reporterami czy też swojej prezentacji na antenie radiowej.

Dla naszych małych strażaków to na długo zapamiętana chwila. Młodzi próbowali również swoich sił jako prowadzący program. Dla młodych gości, wrażenia są niesamowite. – Chcieliśmy pozwiedzać radio, chcieliśmy wiedzieć jak tu się pracuje. W radiu jest ciekawie. Lubię słuchać radia. Tutaj jest dużo ciekawych rzeczy. Lubię słuchać radia i go poznawać. Fajnie jest w radiu, można słuchać muzyki – mówią nasi najmłodsi mali strażacy. Nie brakowało ciekawostek. Mali Strażacy z Łękach Dolnych prezentowali dla swoich rówieśników pokaz udzielania pierwszej pomocy. Jak mówią reporterowi RDN, proste czynności mogą uratować komuś życie. – Będziemy robić pokaz pierwszej pomocy, niedawno też się tego uczyliśmy. Szukamy poszkodowanego, zakładamy mu kołnierz na szyję, sprawdzamy czy oddycha. Na koniec trzeba jeszcze wezwać Straż Pożarną lub Pogotowie. Trzeba zadzwonić pod numer 112 – mówią dzieci.
Z okazji Odlotowego Dnia Dziecka z Radiem RDN na najmłodszych czekały wyśmienita zabawa i niezapomniane wrażenia, ale także nauka, m.in. dzięki projekcji filmów o bezpiecznym zachowaniu w domu i na drodze. – Uczymy się jak unikać zagrożeń i jak reagować na te zagrożenia. Na dziedzińcu radiowym na najmłodszych słuchaczy czekały liczne niespodzianki. Młodzi mogli zostać pilotami samolotów, kierowcami samochodów, policjantami czy strażakami, a także piosenkarzami.
Na zakończenie wizyty w radio zjedliśmy smaczną pizzę.
Pełni wrażeń wróciliśmy do naszej szkoły. To był wspaniały dzień!
Dziękujemy pani Justynie Dziedzic za zaproszenie i miłe przyjęcie.

Mali Strażacy w RDN Małopolska