Publiczna Szkoła Podstawowa w Łękach Dolnych Łęki Dolne 122a 39-221 Łęki Górne

Uroczystość z okazji "Święta Flag"i na Rynku w Pilźnie

26 kwietnia 2018 r. (czwartek) nasze przedszkolaki z samego rana odwiedziły Muzeum Regionalne w Pilźnie. Z zaciekawieniem oglądały zgromadzone eksponaty. Pani Ania dużo opowiadała i potrafiła ciekawie i wnikliwie  odpowiedzieć na każde pytanie naszych przedszkolaków. 

Następnie wszyscy zgromadziliśmy się na Rynku z własnoręcznie zrobionymi flagami, ponieważ to właśnie tutaj zorganizowane zostało po raz pierwszy przez Przedszkole Publiczne w Pilźnie  "Święto Flagi". Podziwialiśmy występy przedszkolaków z Przedszkola i Ochronki. Zaśpiewaliśmy wszyscy nasz hymn w postawie na baczność. Nagrodziliśmy brawami dzieci tańczące krakowiaka w pięknych strojach oraz taniec z flagami. Każda grupa przedszkolaków otrzymała słodki upominek od pani burmistrz Ewy Gołębiowskiej. Później zaplanowany był przemarsz wszystkich przedszkolaków pod pomnik papieża Jana Pawła II. 

W całym Pilźnie słychać było łopot biało- czerwonych flag. Każdy przedszkolak machał nią bardzo gorliwie. To był miło i patriotycznie spędzony dzień. 

Uroczystość z okazji "Święta Flag"i na Rynku w Pilźnie