Przedszkolaki na wycieczce – oglądamy pracę przy hodowli sadzonek w szklarni

Dnia 19 kwietnia 2018 r. korzystając z pięknej wiosennej pogody nasze przedszkolaki wybrały się do szklarni znajdujących się w gospodarstwie państwa Szumowiczów w Mokrzcu- Firma Produkcyjno-Handlowo-Usługowa „Ogro-Trans” Paweł Szumowicz.
Mieliśmy okazję podglądnąć pracę przy hodowli sadzonek różnorodnych kwiatów. Dzieci z zaciekawieniem spacerowały tunelami pełnymi kwiatów, a niektórych przedszkolaków nawet nie było widać wśród tak dużej ilości ukwieconych doniczek. Każdy starał się zapamiętać jak nazywają się podziwiane kwiatki- pelargonie, bratki, stokrotki, begonie... Mogliśmy także samodzielnie zasadzić własną roślinkę. Chociaż wiemy już jak to robić to fachowego instruktażu udzieliła nam pani Beata.
Poznaliśmy także nazwy narzędzi ogrodniczych. To nie był jescze koniec atrakcji- wszystkim podobały się kwiatki, ale chyba najbardziej dzieci ucieszyły się widząc małe kucyki, radosnego źrebaczka, pieski, papugi oraz wielką rodzinę królików. Zachwytom nie było końca a pan Paweł był bardzo cierpliwy udzielając wyjaśnień tak dużej gromadzie naszych przedszkolaków.
Na zakończenie tej pouczającej wycieczki każde dziecko otrzymało doniczki z bratkami i stokrotkami do  posadzenia w swoim domu.
Bardzo dziękujemy za poświęcony nam czas, gościnność i cierpliwość. To był miło i edukacyjnie spędzony dzień. Zadowoleni i trochę zmęczeni wróciliśmy na obiad do przedszkola…

Wyjazd przedszkolaków do szklarni