Powitanie wiosny w przedszkolu- spotkanie z panem leśnikiem

Witając wiosnę, 21  marca  zorganizowałyśmy w przedszkolu „Zielony  Dzień”. Każde  dziecko  w  tym  dniu  miało zielony strój i przygotowany element symbolizujący wiosnę. Mimo śnieżnej aury za oknem w sali przedszkolnej było słonecznie, zielono i wiosennie.

Przyjście  nowej  pory roku – wiosny  jest  wspaniałą  okazją do tego, by  pokazać  dzieciom, jak wielkim  bogactwem jest cała  przyroda. Kierując się tym przesłaniem przedszkolaki zaprosiły do naszego przedszkola pana leśnika z Nadleśnictwa w Dębicy.

Od samego rana niecierpliwie oczekiwały na zaproszonego gościa  zgromadzone w sali razem z uczniami klasy I i III naszej szkoły. Pan leśnik dużo i ciekawie opowiadał dzieciom o lesie i jego mieszkańcach, a następnie cierpliwie odpowiadał na nieraz bardzo dociekliwe pytania naszych milusińskich. W rozmowie na temat lasu dzieci wypytywały o zwierzęta chronione. Wiele opowieści dotyczyło spotkania  dzikiej zwierzyny na okolicznych drogach i w wioskach.

W trakcie rozmowy okazało się, że mamy wśród naszych dzieci wielu miłośników zwierząt. Omówiliśmy także zasady zachowania w czasie wycieczek do lasu. W podziękowaniu za ciekawe spotkanie  zaśpiewaliśmy naszemu gościowi piosenkę o „Maszerującej wiośnie”. Wszystkie dzieci otrzymały także upominki od pana leśnika.

Pamiątkowe zdjęcia z naszym gościem będą nam przypominały, że przyrodę należy szanować.

Później w pracach plastycznych dzieci starały się odzwierciedlić zdobyte podczas spotkania wiadomości. Dziękujemy za ciekawą pogadankę.

Witaj Wiosno i zostań już z nami !!!

Powitanie wiosny w przedszkolu