Publiczna Szkoła Podstawowa w Łękach Dolnych Łęki Dolne 122a 39-221 Łęki Górne

Dzień Piekarza i Cukiernika w naszym przedszkolu

   Dzień 15.03.2016 to dzień ważny dla wszystkich piekarzy i cukierników, bo właśnie w tym dniu obchodzą oni swoje święto. Nasze starsze przedszkolaki z grupy” Mali Odkrywcy” postanowiły również uczcić ten dzień.

     W ramach zajęć poznały pracę piekarza i cukiernika.  Przedszkolaki rozmawiały o ważnej roli obu zawodów dla innych ludzi. Dzięki ciężkiej pracy piekarza i cukiernika, rano na sklepowych półkach dostępne są bułki, chleb i inne wypieki, w tym ciasta. Starszaki poznały nazwy narzędzi potrzebnych w tych zawodach i oglądały ilustracje. Wspólnie ułożyły historyjkę z obrazków o chlebie - „Od ziarenka do bochenka”. Następnie przebrani w białe czepki i fartuszki uszyte przez wspaniałą babcię naszego Maciusia zabrali się ochoczo do pieczenia słodkich rogalików. Stanowiska przygotowane, rączki czysto umyte, ciasto gotowe. Mali cukiernicy samodzielnie wycinali kawałki ciast, nakładali marmoladę i dżem na ciasto i zwijali je w piękny rogalik. Wszystkim udało się to wspaniale.

Na koniec każdy przedszkolak mógł przygotować dla siebie kruche ciastko nakładając owocowy dżem i zjeść je ze smakiem. Rogaliki zostały upieczone w naszej kuchni, a następnie z radością i dumą starszaki częstowały swoich rodziców.Wszystkim bardzo smakowały wypieki naszych starszaków.

      Wszystkim piekarzom i cukiernikom życzymy wszystkiego najlepszego w dniu ich święta!!!

Dzień Piekarza i Cukiernika