Walentynki

Maluszki także uroczyście obchodziły Dzień Świętego Walentego. W tym dniu przyszły do przedszkola ubrane odświętnie w czerwone sukienki, spódniczki, bluzeczki, sweterki, spodnie, nawet z czerwonymi zabawkami i święcącymi opaskami. Zabawę walentynkową dziewczynki i chłopcy rozpoczęli od zgadywanek: "Gdzie widzisz czerwony kolor?", "Co jest czerwone?". Następnie pracowali przy stolikach. Ich zajęcia polegały na ozdabianiu dwóch serduszek, sklejaniu ich i umocowaniu na patyczku. 3 i 4 latki także bawili się przy akompaniamencie wesołych piosenek. Chętnie wzięły udział w zabawie pod tytułem "Jaki czerwony przedmiot zmienił miejsce lub zniknął z dywanu".

Przed powrotem do domu dzieci złożyły sobie walentynkowe życzenia, zabrały serduszka oraz słodkie upominki wykonane przez mamę Amelki Podrazy.

Według dzieci to był bardzo wesoło i miło spędzony dzień.

Walentynki w przedszkolu