Kulig Małych Strażaków

Dzień 9 lutego 2018 r. był ciepły i śniegu dosypało nam troszkę w nocy, więc korzystając z ostatniego dnia wolnego Mali Strażacy wraz z Rodzicami spotkali się przy stadionie Orlik w Pilźnie, żeby wziąć udział w kuligu. Pan Bartek zjawił się z konnym zaprzęgiem i saniami. Każdy mały strażak również miał ze sobą swoje sanki z mocnym sznurkiem. Z pomocą Rodziców powiązaliśmy wszystkie sanki w jeden wspaniały kulig. Niektórzy jednak woleli jechać na dużych saniach. Konie mocno szarpnęły sankami i ruszyliśmy, najpierw powoli a potem coraz szybciej. Radości było co niemiara. Jak na Małych Strażaków przystało nikt nie czuł strachu. We wspaniałych humorach pojechaliśmy do remizy OSP w Łękach Dolnych, gdzie czekały na nas pączki i gorący napój. Rozgrzani zabraliśmy się do przygotowywania własnej pizzy. Każdy dodawał ulubione składniki na ciasto przygotowane przez pana Sebastiana. Zabawom dzieci nie było końca.
To był miły akcent na zakończenie ferii!

Kulig Małych Strażaków