Spartakiada Przedszkolna

„Każde dziecko o tym wie: chcesz być zdrowy - ruszaj się!

Sport to bardzo ważna sprawa - są reguły, jest zabawa

Każdy znajdzie coś dla siebie. Sprawdź co dobre jest dla Ciebie.

Nie są ważne tu medale, lecz jak ćwiczysz – czy wytrwale?

Czy szanujesz przeciwnika. Jaki jesteś – stąd wynika!

Sport nauczyć może wiele. Zdrowy duch jest w zdrowym ciele.

A z wszystkiego jedna racja – górą sport i rekreacja!!!”

Ta rymowanka przyświecała kolejnym już sportowym zmaganiom przedszkolaków z Gminy Pilzno na III Spartakiadzie Przedszkolnej w Łękach Dolnych, która odbyła się 29 stycznia.

Ta cykliczna impreza sponsorowana jest przez Gminę Pilzno,  a  w tym roku ze wsparciem finansowym dołączyła Firma Śnieżka z Dębicy. Na zaproszenie naszej szkoły tym razem odpowiedziały 3 drużyny przedszkolne – „Gwiazdeczki” z  Oddziału Przedszkolnego w Lipinach, „Tygryski” z Publicznego  Przedszkola w Pilźnie  oraz „Żabki” z Oddziału Przedszkolnego w Słotowej.  Czwarta drużyna to  reprezentanci  gospodarzy - grupa „Mali Odkrywcy”.  Po przywitaniu zgromadzonych zawodników oraz ich rodziców i zapoznaniu z regulaminem spartakiady nastąpiła prezentacja drużyn – każda z nich ubrana w jednakowe koszulki przygotowała  baner z logo drużyny, oraz okrzyk bojowy, który podczas zawodów słychać było wielokrotnie!

"Mali Odkrywcy ! – czy wygramy czy przegramy ale nigdy się nie damy !!”

Przebieg kolejnych konkurencji sportowych bacznym okiem oceniali  wybrani  spośród nauczycieli i rodziców sędziowie.  Zawodnicy mieli do wykonania wiele konkurencji sportowych: bieg z kolorowymi krążkami, toczenie piłki między pachołkami, skakanie na piłce gumowej, rzuty do celu woreczkami, przejście przez tunel, celny strzał do bramki, przeciąganie liny i wiele innych. Z każdym zadaniem poradzili sobie wspaniale. Głośny doping i okrzyki radości najlepiej świadczyły o atmosferze zawodów. Były też konkurencje dla naszych nauczycieli – za każdy celny rzut do kosza drużyna otrzymywał dodatkowe punkty. Dla rodziców też przygotowano bojowe zadanie - skoki w workach, które wywołały uśmiech na niejednej buzi i chyba przerażenie w oczach startujących rodziców.

Po podsumowaniu wyników przez sędziów nastąpiło uroczyste wręczenie medali oraz dyplomów dla każdej drużyny przez panią burmistrz Ewę Gołębiowską i panią dyrektor MZEASiP w Pilźnie Krystynę Gądek. Każda drużyna otrzymała również prezenty ufundowane przez Firmę  Śnieżka w podziękowaniu za udział w sportowej rywalizacji.

W tym roku zwycięzcami okazały się przedszkolaki z Lipin  i to właśnie oni otrzymali puchar! Serdecznie gratulujemy im zajęcia I miejsca, a wszystkim zawodnikom dziękujemy za wspaniałą postawę sportową.

Na zakończenie Spartakiady wszystkie grupy udały się na przygotowany poczęstunek.

Spartakiada