Dzień Pluszowego Misia w naszym przedszkolu

Duże, małe, kolorowe, puchate i mięciutkie. Pluszowe misie opanowały nasze przedszkole .„Przybyły” ze swoimi małymi właścicielami, aby bawić się, świętować i uczyć.

W dniu 27 listopada 2017 r. przedszkolaki z obu grup uczestniczyły w obchodach Światowego Dnia Pluszowego Misia. Mimo coraz nowocześniejszych i coraz atrakcyjniejszych zabawek, moda na misie nie przemija. Tego dnia każde dziecko przyszło do przedszkola ze swoim małym lub dużym przyjacielem –  Misiem.  Przybyły misie małe, średnie i bardzo duże, białe brązowe, zielone itd. A każdy był piękny i wyjątkowy. Dla niektórych dzieci znaczenie  „miś pluszowy” to również jego przyjaciel Batman , Kotek , czy też Pluszowy piesek…

Uroczysty dzień rozpoczął się od układania przyniesionych zabawek w przygotowanym dla nich kąciku- „Krainie Pluszowego Misia”.

Przedszkolaki zostały zaproszone do wspólnej zabawy w misiowej krainie. Poznały historię święta, wspólnie słuchały opowiadań  o misiach, bawiły się przy piosenkach: „Dwa malutkie misie”  , „Mały miś śmieszny miś” oraz tańczyły „Taniec z pajacykiem”. Dla dzieci w tym dniu w przedszkolu przygotowano wiele atrakcji: zabawy ruchowe, konkursy, quizy, zgadywanki, , śpiewanie piosenek, misiowe tańce, degustacja miodku. Zaplanowaliśmy również zajęcie plastyczne – każdy mógł pomalować obrazek z misiem według własnego pomysłu..prace były piękne !.

Ten dzień w przedszkolu pełen był uśmiechu oraz wspólnej zabawy, jednak najwięcej radości sprawił dzieciom sam fakt zaprezentowania swojego misia kolegom i możliwość zabawy z pluszowym  misiem.

Dzień Pluszowego Misia 2017