Mikołajki w przedszkolu

Wizyta świętego Mikołaja w naszym przedszkolu, to jeden z  najbardziej oczekiwanych  przez dzieci dni  w roku. Przygotowują się do niego  starannie. Każda grupa wykonuje bardzo ciekawe prace plastyczne płaskie i przestrzenne, na których oczywiście króluje Mikołaj. Różnorodne techniki sprawiają, że każda praca jest oryginalna i ciekawa.

Oprócz prac plastycznych, obie grupy przygotowują piosenki  i wiersze, które będą mogły zaprezentować przed tak wyjątkową osobą. Dzieci uwielbiają te przygotowania i mimo, że zajmują im one wiele czasu, robią to z wielką przyjemnością.

Nadszedł wreszcie długo oczekiwany dzień. Wszystkie dzieci ubrane w czerwone czapeczki już od samego rana z wielką niecierpliwością spoglądały na drzwi, nasłuchiwały „Mikołajowych” dzwoneczków.

Święty Mikołaj nie zawiódł  dzieci i nie kazał długo na siebie czekać.

Nasz gość zaczął swoją wizytę w przedszkolu razem z dwoma Aniołkami, które służyły mu pomocą, bo prezentów było mnóstwo. Dzieci z grupy Maluszków pierwszy raz witały Mikołaja w przedszkolu. Wszystkie bardzo przeżywały to spotkanie. Na niejednej twarzy można było zobaczyć niepewność, obawę, a nawet lęk. Trwało to jednak krótko.  Starszaki natomiast niecierpliwie na niego czekały i niejednemu przemknęła przez głowę myśl- ”Czy byłem grzeczny?”.

Wszystkie przedszkolaki dzielnie zaśpiewały przygotowane piosenki , recytowały wierszyki oraz rozmawiały z Mikołajem, opowiadały o zabawach w przedszkolu i oczywiście chwaliły się, że są bardzo grzeczne. Mikołaj wręczył każdemu dziecku wspaniały prezent. Zrobiliśmy również mnóstwo zdjęć ze wspaniałym gościem, które będą wspaniała pamiątką tego spotkania.

Dzieci długo wspominały ten dzień, dzieliły się wrażeniami, ponownie oglądały prezenty, zerkały przez okno z nadzieją, że jeszcze raz zobaczą naszego gościa i pomachają mu na pożegnanie.

Spotkanie z Mikołajem 2017