Publiczna Szkoła Podstawowa z Klasami Gmnazjalnymi w Łękach Dolnych Łęki Dolne 122a 39-221 Łęki Górne

Ludzie listy piszą - pan listonosz w przedszkolu

W przedszkolu pojawił się gość z dużą torbą, pełną listów, kartek, przesyłek i przekazów - pan listonosz. Listonosz opowiedział dzieciom o swojej pracy, trudnej i odpowiedzialnej, wykonywanej podczas deszczu, upału czy wiatru. Przedszkolaki dowiedziały się jakie sprawy załatwia się na poczcie, jaka jest droga listu od adresata do nadawcy, jak nadaje się paczkę i wysyła telegram. Pan listonosz pokazał maluszkom i starszakom zawartość swojej torby, dzieci zobaczyły jak wygląda list, jak należy prawidłowo adresować kopertę, podając wszystkie ważne informacje. Z dużą radością przyjęte zostało zakładanie i noszenie torby listonosza. Każdy z przedszkolaków chciał ją mieć na ramieniu.

Na zakończenie spotkania z listonoszem dzieci zaśpiewały piosenkę oraz podziękowały miłemu gościowi za przybycie.

Spotkanie z listonoszem