| | | AAA
PUBLICZNA SZKOŁA PODSTAWOWA Z KLASAMI GIMNAZJALNYMI W ŁĘKACH DOLNYCH
Publiczna Szkoła Podstawowa z Klasami Gmnazjalnymi w Łękach Dolnych Łęki Dolne 122a 39-221 Łęki Górne

Spotkanie z higienistką

Dzieci z przedszkola miały okazję posłuchać i porozmawiać z panią higienistką. Przede wszystkim pani zwróciła uwagę na prawidłowe odżywianie się. Zachęcała do jedzenia urozmaiconych potraw, owoców, warzyw, picia mleka i soków. Dzieciaczki zrozumiały, że prawidłowe jedzenie sprzyja rozwojowi, zapewnia zdrowie i dobre samopoczucie. Ważną sprawą, która poruszyła pani higienistka jest odpowiednia higiena ciała. Dzieci obiecały pamiętać o codziennej kąpieli, myciu uszu, szyi, rąk i zębów. Pani pielęgniarka pokazała schemat prawidłowego mycia rąk. Mówiła też o poprawnym używaniu chusteczki higienicznej przy kichaniu i o zatykaniu buzi przy kaszlu.

Na zakończenie dzieci podziękowały pani higienistce i obiecały się stosować do jej rad i zaleceń.