Kolorowe nakrętki zbieramy-innym pomagamy!

Nasze przedszkolaki już od dłuższego czasu zbierają kolorowe zakrętki, bo wiedzą że mogą w taki sposób pomagać innym potrzebującym. W każdym domu znaleźć można ich teraz bardzo dużo. Zakrętki są ogólnodostępne, każdy ma z nimi do czynienia i każdy przynajmniej raz dziennie taką zakrętkę plastikową odkręca.  Są małe, poręczne i kolorowe, więc  nie powinniśmy mieć problemu by je gromadzić. Zbierać można wszystkie kolorowe zakrętki.

Realizujemy przy tym wielorakie cele:

• pomoc potrzebującym – uzyskane ze skupu nakrętek pieniądze przeznaczane są na rehabilitacje, wózki inwalidzkie itp.,
  • segregacja śmieci – plastikowe butelki i opakowania trafiają do odpowiednich pojemników,
  • ograniczanie ilości śmieci – poprzez odzyskiwanie i przetwarzanie części z nich,
  • tanie pozyskiwanie wartościowego materiału przez producentów tworzyw sztucznych – najbardziej wartościowy dla producentów tworzyw sztucznych materiał trafia prosto do przetwórni,
  • edukacja, głównie najmłodszych – dzieci chętnie uczą się segregacji śmieci i dbania o środowisko na konkretach, a ponadto szczytny cel uczy ich wrażliwości społecznej i pomagania innym.

Mamy nadzieję, że nawet jeśli do tej pory zdarzyło się Wam wyrzucać plastikowe zakrętki, to teraz już będziecie wiedzieć, jak lepiej je wykorzystać!!!

Kolorowe nakrętki zbieramy....