Dzień przedszkolaka

20 września obchodzony jest Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka. Święto to zostało ustanowione uchwałą sejmu z dnia 13 września 2013. Co roku w całej Polsce przedszkolaki świętują swój dzień. Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka ma swój hymn, który zna większość podopiecznych przedszkoli w Polsce. 20 września to wspaniały dzień dla każdego wychowanka przedszkola.

Z tej okazji dla naszych milusińskich  zorganizowane zostały gry i zabawy.  Dzieci uczestniczyły we wspólnej rywalizacji sportowej na sali gimnastycznej, konkursach i grach tematycznych- „Co lubimy robić”.

Nie zabrakło uśmiechu i radości, bo każdy ma inne zainteresowania i lubi co innego. Jak na prawdziwego przedszkolaka przystało trzeba było posmakować kwaśnej cytryny, odróżnić  cukier od soli, zgadnąć inne smaki.

Przedszkolaki przypomniały sobie również o swoich prawach - tak ważnych w życiu każdego człowieka - a także o obowiązkach, czyli kodeksie dobrego zachowania. Były również tańce i długi, wesoły pociąg. Na zakończenie panie  złożyły dzieciom życzenia a Pan Dyrektor  wręczył każdemu Dyplom Wzorowego Przedszkolaka i kolorową książeczkę do czytania razem z mamą i tatą.

Wszystkie dzieci otrzymały miano  „Super Przedszkolaka”.

Dzień Przedszkolaka 2017