| | | AAA
PUBLICZNA SZKOŁA PODSTAWOWA Z KLASAMI GIMNAZJALNYMI W ŁĘKACH DOLNYCH
Publiczna Szkoła Podstawowa z Klasami Gmnazjalnymi w Łękach Dolnych Łęki Dolne 122a 39-221 Łęki Górne

Przedszkole

Walentynki" już na dobre zadomowiły się w naszym kalendarzu imprez i uroczystości –  w tym roku, w dniu 15 lutego dzieci z naszego przedszkola uroczyście świętowały dzień życzliwości, sympatii i szacunku okazywanego drugiemu człowiekowi.

Tradycyjnie przedszkolaki oraz wychowawcy tego dnia ubrali  się na czerwono, żeby podkreślić swym strojem charakter święta. Od samego rana kolorowaliśmy serduszka dla naszych koleżanek i kolegów wkładając w tę pracę dużo ciepła i cierpliwości. Efekt był widoczny na naszych zdjęciach.

Zajęcia w grupie  starszaków  rozpoczęliśmy od wysłuchania wiersza „Walentynki” mówiącego o kultywowaniu tradycji walentynkowych zabaw.

Wspólnie rozwiązaliśmy  „Walentynkową krzyżówkę” z hasłem…, oraz  odgadliśmy wiele zagadek z mottem przewodnim – „Kto kogo kocha , kto kogo lubi”.  Bawiliśmy się wspólnie szukając swojej drugiej połowy serca.

Następnie na sali gimnastycznej odbyły się zawody sportowe „Od serca”.  Wspólna rywalizacja polegała na dawaniu punktów -serduszek swoim przeciwnikom .

Istotą tego dnia było odzwierciedlenie w zabawach takich pojęć jak: szczęście, miłość, przyjaźń.

„Walentynki" to szczególny dzień, kiedy nie boimy się mówić o swoich emocjach i uczuciach, a dzieci szczerze i otwarcie okazują przyjaźń i sympatię rówieśnikom.

Na koniec tego czerwonego dnia każde dziecko otrzymało walentynkę: słodki upominek z papierową maskotką przygotowany przez rodzica panią Ewelinę . Dziękujemy !!