"Akwarium z klasą"

,,Akwarium z klasą”

11 maja 2015r.w klasie III  odbyła się ciekawa lekcja przyrody "Akwarium z klasą".  Jest to nowatorski program stworzony dla szkół podstawowych na terenie całej Polski przez Spectrum Brands Poland Sp. z o.o. właściciela marki Tetra. Udział w programie jest bezpłatny, koszty lekcji, akwarium oraz jego wyposażenia pokrywa w całości firma Spectrum Brands Poland.

Celem programu „Akwarium z klasą” jest wzbudzenie zainteresowania akwarystyką   u dzieci w wieku szkolnym, rozwijanie wyobraźni dzięki codziennej obserwacji podwodnego świata, nauka odpowiedzialności oraz systematyczności. Akwarium to także doskonała pomoc dydaktyczna, którą można wykorzystać podczas lekcji przyrody.

W czasie zajęć zostało zainstalowane przez wykwalifikowanego akwarystę piękne 60l akwarium z całym wyposażeniem i rybkami.  Dzieci dowiedziały się w jaki sposób przygotować wodę, zasadzić roślinki. Każda  z wpuszczonych rybek otrzymała swoje imię. Wszyscy czynnie uczestniczyli w zajęciach i chętnie pomagali w jego urządzaniu.  Zajęcia cieszyły się wielkim zainteresowaniem , a  akwarium dostarczyło wiele radości . Za aktywny udział w lekcji wszyscy uczniowie otrzymali upominki.

,,Akwarium z klasą”