"Sztuka łączy pokolenia"

Beneficjentami projektu jest społeczność lokalna: dzieci uczęszczające do przedszkola, szkoły podstawowej oraz gimnazjum, ich rodzice oraz dziadkowie. Poprzez udział w cyklu spotkań warsztatowo-wyjazdowych związanych z różnymi obliczami sztuki chcemy wzmocnić lokalną wspólnotę międzypokoleniową, włączając w wspólne działania artystyczne (haft, decoupage, pisanki, ozdoby i stroiki wielkanocne, rzeźba, rysunek i fotografia) trzy pokolenia, wychodząc z założenia, że sztuka jest uniwersalnym językiem, który połączy lokalne środowisko niezależnie od wieku, płci i wykształcenia. Współpraca m. in. z kołem gospodyń wiejskich, lokalnymi artystami, miejscowym muzeum oraz domem kultury może zagwarantować wysoki poziom działań i możliwość rozwijania artystycznych pasji.